IK odontologijos klinikoje atliekamas terapinis dantų gydymas: profilaktinė apžiūra, bendras burnos sveikatos įvertinimas, gydymo plano sudarymas, plombavimas, atkuriant danties formą ir funkciją, šaknų kanalų gydymas bei plombavimas, karieso ir jo komplikacijų gydymas.

Trumpiau tariant – terapinis gydymas yra nechirurginis dantų ir dantenų gydymas, kuriuo galima atkurti danties funkcijas, išsaugant nervo gyvybingumą.

Kada Jūsų dantims  reikalingas terapinis gydymas? Dažniausiai pasitaikanti priežastis kreiptis į specialistą dėl terapinio gydymo – dantų kariesas, kitaip vadinamas dantų ėduonimi. Ne paslaptis, kad besikaupiančios apnašos gali būti pavojingos burnos sveikatai. Būtent apnašose esančios rūgštys, pasiekusios emalį, jį demineralizuoja, sukelia kariesą ir, žinoma, dantų pažeidimus – skylutes.

Dantų kariesą pastebėti nesunku – vienas akivaizdžiausių simptomų, kurio ignoruoti neįmanoma – skausmas, ypač paaštrėjantis valgant karštą, šaltą maistą. Taip pat pravartu stebėti dantų paviršiuje atsiradusias dėmes ar skylutes, esant kariesui, atsiranda ir prastas burnos kvapas.

 

terapinis dantų gydymas

Vos pastebėjus galimus simptomus būtina kreiptis į odontologą – taip užkirsite kelią rimtesniems susirgimams, galėsite išspręsti iškilusias problemas kaip įmanoma neskausmingiau ir sutaupysite.

Kodėl atsiranda dantų ėduonis? Ėduonis atsiranda sunkiai prieinamose vietose, kurių nepavyksta išvalyti dantų šepetėliu: tarpdančiai, nelygūs kramtomieji paviršiai. Todėl rekomenduojama burnos ertmės priežiūrai naudoti dantų siūlą ir reguliariai atlikti profesionalią burnos higieną.

Kas nutinka delsiant kreiptis į specialistą? Progresuojantis kariesas gali sukelti danties nervo pažeidimus, uždegimą, vėliau pulpos nekrozę ir  viršūninį periodontitą. Kai taip nutinka, paprastas plombavimas padėti jau nebegali – tokiais atvejais bus reikalingas šaknų kanalų gydymas.

Apžiūros metu naudojamos modernios technologijos – burnos ir dantų būklė gali būti perduodama intraoraline kamera į monitoriaus ekraną ir naudojantis juo detaliai aptariama. Gydymo procesas vyksta saugiai kontroliuojant rentgenu, visada naudojamas prietaisas danties šaknies ilgiui nustatyti, vadinamas apekso lokatoriumi.

Profilaktinės apžiūros metu nustatoma, koks gydymas bus reikalingas. Terapinio gydymo metu, šalinami karieso pažeisti audiniai, ertmė dezinfekuojama ir ruošiama plombuoti. Plombavimui naudojamos medžiagos individualiai pritaikomos, atsižvelgiant į danties būklę.

Terapinio gydymo paslaugos teikiamos „IK odontologijos klinikose“ Klaipėdoje ir Plungėje.

 

 

Kitos susijusios paslaugos

profesionali burnos higiena

Profesionali burnos higiena

Ik odontologijos klinika

Endodontinis gydymas mikroskopu

kompleksinis periodonto gydymas

Kompleksinis periodonto gydymas

Registruokitės vizitui mūsų odontologijos klinikose

Odontologo konsultacijaTerapinis dantų gydymasImplantacijaEstetinis plombavimasProtezavimasBurnos higienaKita (Nurodykite laukelyje žemiau)