Jau daugiau negu 17 metų su Jumis!

Protezavimas

Protezavimas

Pagrindinis dantų protezavimo tikslas – atkurti prarastus danties audinius ar prarastus dantis taip atkuriant kramtymo funkciją ir estetiką. Protezavimas atliekamas įvairiais protezais. Fiksuoti dantų protezai (metalo keramikos, bemetalės keramikos vainikėliai, tiltai) – šios restauracijos fiksuojamos prie likusių dantų arba implantų suteikia gerą estetinę išvaizdą, pagerina kramtymo efektyvumą.

Išimami daliniai protezai (plokštelės, lanko atraminiai protezai, elastinės plokštelės) – skirti pacientams, kurie neteko kelių dantų viršutiniame ar apatiniame žandikaulyje. Šių protezų estetinė išvaizda pakankamai gera, tačiau dėl mažesnio protezų stabilumo greičiau dėvisi žandikaulio kaulas.

Išimami pilni protezai (plokštelės) – skirti pacientams, kurie netekę visų dantų, esančių apatiniame ar/ir viršutiniame dantų lanke. Išimami protezai gali būti fiksuojami ant implantų, kurie pagerina protezų fiksaciją ir paciento komfortą.

Mikroprotezavimas – danties audinius tausojantis gydymo metodas. Estetiški, bet kartu tvirti bemetalės keramikos įklotai – užklotai puikiai atstato danties vainiko defektus ir yra daug patikimesnis ir ilgaamžiškesni už dideles restauracijas iš plombinės medžiagos. Priekinių dantų estetikos atkūrimui naudojamos laminatės –  labai plonos keraminės plokštelės priekiniams dantims, kurios fiksuojamos specialiais adheziniais cementais prie dantų emalio išoriniame danties paviršiuje.

Kas yra keramikos užklotas?

Kai gyvo danties vainikas pažeistas ar plombuotas daugiau nei pusė, rekomenduojama restauruoti porcelianiniais (keramikos) užklotais. Gerai pagamintas užklotas yra žymiai tikslesnis, ilgaamžiškesnis, estetiškesnis už plombą.

Kas yra danties laminatė?

Porceliano (keramikos) laminatė – plona, bemetalės keramikos plokštelė, priklijuojama ant išorinio danties paviršiaus. Taip galima koreguoti danties formą, spalvą. Laminatės privalumas prieš vainikėlį – tausojami danties audiniai. Jos gaminamos priekinių dantų grupei. Yra ypač estetiškos ir natūraliai atkuria dantų vaizdą.

Ar laminatė laikui bėgant pakeičia spalvą?

Laminatė gaminama dantų technikų laboratorijoje, sudėtingos gamybos procese gaunama ypač tvirta ir stabili restauracija, laikui bėgant nekeičia spalvos. Ją galime palyginti su stiklu ar porcelianu. Preciziškai atliktas darbas gali burnoje tarnauti 10-20 metų.

Kodėl gaminami laikini vainikėliai protezuojant dantis? Ar jie būtini?

Laikini vainikėliai apsaugo nušlifuotus dantis nuo temperatūros, mechaninių, bakterinių dirgiklių, po atspaudo nuėmimo dantims neleidžia migruoti, formuoja dantenas.

Ar protezuojami dantys turi būti išgydyti endodontiškai?

Ne,  jei protezuojamas dantis neturi simtomatikos , t. y. jo minkštieji audiniai (nervas) nėra pažeisti, IK odontologijos klinikoje visada stengiamės išsaugoti danties gyvybingumą ir net atikus protezavimą išsaugoti dantį su jo nepažeistu nervu. Toks dantis tarnaus ilgiau ir yra tvirtesnis.

Atėjo laikas svajonių šypsenai?

Viskas Ko Reikia Tik Užsirašyti Vizitui!