Endodontinis gydymas – tai odontologijos sritis apimanti dantų šaknų kanalų gydymą. Šio gydymo prireikia, kai minkštuosius danties audinius, danties nervą pažeidžia ten patekusi infekcija. Emalio paviršiuje atsiranda įtrūkimai – to priežastis gali būti traumos ar negydomas ėduonis – per šiuos įtrūkimus mikroorganizmai patenka į danties pulpą ir sukelia tolimesnes komplikacijas. Net išoriškai atrodantis sveikas dantis gali būti pažeistas. Pirmasis įspėjimas apie šaknų kanalų problemas – yra skausmas, kurio dažnai nepavyksta numalšinti net medikamentais. Taip pat gali atsirasti pūlinys (vadinamas abscesu), tokiais atveju būtina kuo skubiau kreiptis į gydytoją odontologą.
Šiuolaikinis endodontinis gydymas neįmanomas be papildomo apšvietimo ir padidinimo. Tam mūsų klinikoje naudojamas odontologinis mikroskopas padidina regėjimo lauką nuo 3,4 iki beveik 21 karto, leidžia matyti gydomas struktūras visai kitame lygmenyje. Mikroskopo pagalba, galima saugiai išimti senas užpildo medžiagas, lūžusių endodontinių instrumentų dalis, sidabrinius kaiščius, surasti kalcifikuotus (stipriai susiaurėjusius) kanalus. Dažnai, tik odontologinio mikroskopo pagalba pavyksta rasti ir ketvirtąjį krūminio danties kanalą, kuris plika akimi retai būna matomas ir surandamas. Nepastebėjus sunkiai matomo kanalo, jo nesterilizavus ir tinkamai neužplombavus, šaknyje esanti infekcija išlieka ir sukelia dar rimtesnių problemų.
Po endodontinio gydymo, dantis turi būti kaip įmanoma greičiau atstatytas – taip išvengiant bakterijų patekimo į šaknų kanalus, apsaugant dantį nuo skilimo. Pagrindiniai endodontinio gydymo privalumai – preciziškai atliekama procedūra ir nesusilpnina bei nepažeidžia danties šaknies.
Sėkmingo endodontinio gydymo dėka, išsaugoma natūrali danties šaknis – tokiu atveju nereikalinga implantacija, protezą galima tvirtinti prie danties su išgydytu šaknies kanalu.
Ką daryti burnos ertmėje pastebėjus “pūlinuką”?
Dažniausiai pacientai pastebi burnos gleivinėje pakitimus ties dantų šaknimis, pūlių išsiskyrimą. Ši simptomatika būdinga, kuomet yra susidaręs židinys apie dantų šaknų viršūnes laikui bėgant ši infekcija ištirpdo žandikaulio kaulą ir atsiveria į burnos ertme. Šios komplikacijos priežastis gali būti įvykusi danties nervo mirtis (nekrozė), anksčiau atliktas nekokybiškas endodontinis gydymas, kitos komplikacijos. Pastebėjus šiuos pakitimus reikėtų kuo greičiau kreiptis IK odontoligijos klinikos odontologą, kuris atlikęs įvairius testus ir rentgeno nuotrauką nustatys diagnozę ir parinks gydymą.
Ką daryti jei jaučiu ūmų danties skausmą, skausmas nuolatinis, savaiminis, ypač padidėja vakarais. Kokia to priežastis?
Ši simptomatika, kuomet pacientai jaučia savaiminį, labai stiprų, be pašalinių dirgiklių atsirandantį ar karšto maisto, gėrimų išprovokuojamą skausmą yra būdinga pulpitui (minkštųjų danties audinių uždegimui). Dažnai skausmas yra labai stiprus, nuskausminamieji vaistai padeda tik trumpam. Pajutę tokius simptomus nedelskite ir kuo greičiau kreipkitės į gydytoją odontologą, delsiant ir laukiant galite sulaukti didesnių komplikacijų- sutinimo, žandikaulio kaulo uždegimo, kai kuriais atvejais net sepsio.
Ką daryti pradėjus tinti, jaučiant skausmą sukandant dantis?
Jei pastebėjote ūmų tinimą, dantis atrodo lyg “iškeltas” kuo greičiau kreipkitės į gydytoją odontologą, gali būti kad formuojasi pūlinys apie danties šaknį. Tinimo vietos jokiu būdu negalima šildyti, naudotis šildančius kompresus.
Kodėl dantis po atlikto endodontinio gydymo dažniausiai rekomenduojama protezuoti?
Dantų, kuriems yra atliekamas endodontinis gydymas, vainikas dažniausiai būna pažeistas (labai gilus kariesas, didelės plombos). Likus mažam kiekiui danties audinių didesnė rizika likusių audinių ar šaknies skilimui. Siekiant to išvengti rekomenduojama nedelsti ir likusius danties audinius apsaugoti vainikėliu.
Mūsų klinikos paslaugos
- Terapinis dantų gydymas
- Vaikų dantų gydymas
- Implantacija
- Estetinis Plombavimas
- Endodontinis gydymas
- Protezavimas
- Ortodontijos paslaugos
- Burnos chirurgija
- Kompleksinis periodonto gydymas
- Profesionali burnos higiena
- Dantų balinimas – spalvos korekcija
- Gydymas taikant sedaciją
- Lazerio procedūros
- Ozono terapija
- 3D kompiuterinė tomografija