Kompleksinis periodonto gydymas prasideda nuo akmenų ir minkšto apnašo valymo, dantų bei dantų šaknų poliravimo procedūrų. Šis etapas vadinamas nechirurginiu periodontito gydymu ir reikalauja kelių paciento vizitų su 1-2 savaičių intervalu. Valymas atliekamas atlikus vietinę nejautrą naudojant ultragarsinius instrumentus. Jau po pirmojo vizito burnos higienistė parenka optimalias higienos priemones, paaiškina, kaip teisingai valytis dantis namuose.
Dažniausiai antra periodontito gydymo stadija pradedama praėjus 3 mėnesiams nuo pirmosios pabaigos, o kartais ir po 4-6 savaičių. Šio laikotarpio metu negilios dantenų kišenės gali visai išnykti, o gilios – žymiai sumažėti. Sunkiais atvejais reikalinga chirurginė jų korekcija, vadinama lopo operacija. Skiriamas ir medikamentinis gydymas.
Palaikomasis gydymas reikalingas tam, kad ateityje būtų išvengta ligos pasikartojimo. Būtina periodiškai atlikti profesionalią burnos higienos procedūrą bei palaikyti burnos ertmės imuninę apsaugą.
Ar paradontozė paveldima?
Taip tyrimais įrodyta kad polinkis sirgti kraštinio periodontoto susirgimas yra paveldimas. Tai vienas svarbus faktorius kliniškai pasireikšti ligai. Žinoma milžinišką reikšmę turi asmeninė burnos higiena ir žmogaus imunitetas. Jei žmogaus burnos higiena bus puiki, imunitetas stiprus paradontozės klinikinės išraiškos gali ir nebūti.
Kodėl valant dantis kraujuoja?
Jeigu pastebėjote, kad valant dantis dantų šepetukas tampa kruvinas, ar skalaujamas vanduo tampa rožinis, būtina susirūpinti. Tai dantenų uždegimo simtomas. Dantenų uždegimą sukelia minkštos apnašos, kurios vėliau tampa kietais dantų akmenimis. Blogai valant dantis ar net kelias dienas neišvalytas minkštas apnašas sukelia pradžioje lengvą, dažnai nepastebimą dantenų uždegimą, vėliau uždegimas stiprėja, gali dantenas perštėti, prilietus kraujuoti, o vėliau atsiranda net ir labai intensyvus skausmas, kraujavimas net ir neprilietus. Negydomas toks uždegimas sparčiai pažeidžia ir kraštinį kaulą apie dantis, taip negydomas dantenų uždegimas komplikuojasi kraštiniu periodontitu, vadinamu paradontoze.
Kodėl dantys pradėjo klibėti?
Dantys gali pradėti klibėti kai kraštinio periodonto ( raiščio kuris laiko dantį įsitvirtinusį į kaulą) pažeidimas jau gana ryškus. Reiškia uždegimas, kuris buvo laiku nepastebėtas pasiekė tokį lygį, kad dantys jau nebe taip tvirtai laikosi kaule, pradėjo klibėti. Tokiu atveju dažnai stebime kraštinio kaulo netekimą, žandikaulio kaulo nykimą dėl ilgalaikio uždegimo, kurį sukėlė minkštos ir kietos apnašos, dantų akmenys.
Mūsų klinikos paslaugos
- Terapinis dantų gydymas
- Vaikų dantų gydymas
- Implantacija
- Estetinis Plombavimas
- Endodontinis gydymas
- Protezavimas
- Ortodontijos paslaugos
- Burnos chirurgija
- Kompleksinis periodonto gydymas
- Profesionali burnos higiena
- Dantų balinimas – spalvos korekcija
- Gydymas taikant sedaciją
- Lazerio procedūros
- Ozono terapija
- 3D kompiuterinė tomografija