Burnos implantavimas
Dantų implantai yra moderni alternatyva tiltiniams dantų protezams, jais galima atkurti tiek estetinę, tiek dantų kramtymo funkciją.
Implantacijos metu, nustačius kaulo kiekį reikalingoje žandikaulio vietoje, kaule padaroma ertmė ir įsriegiamas implantas. Implantas yra šaknies formos sraigtas, pagamintas iš titano ar keramikos (metalui alergiškiems pacientams). Prie jo vėliau tvirtinamas pasirinktos rūšies protezas. Implantas atlieka tikros danties šaknies funkciją, taip pat, nesukeldamas diskomforto, tinkamai prižiūrimas dažniausiai tarnauja visą gyvenimą.
Kaip vyksta implantavimo procedūra?
Implantacijos metu yra atveriama dantena, įsriegiamas implantas, žaizda užsiuvama ir paliekama gyti. Vidutiniškai keturis mėnesius trunkantis gijimo procesas užbaigiamas implanto viršūnės atidengimu ir dantenos suformavimu. Po dviejų ar trijų savaičių pradedamas ir protezavimo etapas. Ant implantų protezuoti galima naudojant vainikėlį, tiltą ar kitos rūšies fiksuotus protezus. Vyresnio amžiaus žmonėms pasitaiko itin didelių dantų eilių defektų, tokiais atvejais galima ant implantų fiksuoti ir išimamus protezus. Taip pagerinama protezų fiksacija, pasiekiamas maksimalus naudojimosi protezais komfortas, atstatoma kramtymo funkcija, pagerėja dėl dantų netekimo suprastėjusi kalbos raiška. Yra minimali tikimybė, kad po implantavimo gali pasireikšti atmetimo reakcija. Tokiais atvejais implantas išimamas, o sugijus žaizdai galima kartoti procedūrą.
Kodėl verta rinktis dantų implantus?
Ant implanto tvirtinami vainikėliai atrodo taip pat kaip natūralūs dantys, nesukelia diskomforto yra ilgalaikiai ir labai patvarūs. Protezuojant ant implanto neapkraunami šalia esantys dantys, pats implantas dalį kramtymo krūvio perduoda žandikauliui, taip tausodamas kaulą, stabdydamas jo sunykimą. Tik labai retais atvejais dėl paciento būklės negalima atlikti implantacijos.
Kokias procedūras būtina atlikti prieš implantaciją?
Prieš implantavimą būtina atlikti profesionalią burnos higieną, išgydyti kariesą ir periodonto ligas.
Koks pooperacinis periodas?
Po operacijos veidas ir dantenos gali šiek tiek patinti, gali šiek tiek skaudėti. Kelias dienas po operacijos lūpos ir smakras gali būti šiek tiek nejautrūs. Tačiau visi šie šalutiniai reiškiniai praeina per kelias dienas, todėl dėl to nerimauti tikrai nevertėtų. Tačiau jei šie nepatogumai užtrunka ilgiau, nesistenkite patys išspręsti problemos ir būtinai susisiekite su IK odontologijos klinikos specialistais.
Ar implantacijos procedūra skausminga?
Ne, tik šiek tiek, prieš operaciją taikoma vietinė anestezija (nuskausminimas). Po operacijos, kai anestezijos poveikis pasibaigs, galite jausti nestiprų skausmą, bet jis lengvai numalšinamas paprastais nuskausminamaisiais vaistais.
Ar yra dantų implantavimo amžiaus limitas pacientui?
Nerekomenduojama sriegti implantų jaunesniems nei 18 metų vaikinams ir 16-17 metų merginoms. Daugiau amžiaus apribojimų dantų implantacijai nėra. Dantų implantai gali būti sriegiami tik esant pakankamam kaulinio audinio kiekiui. Tai yra esminė sąlyga, bet geriausiai tai įvertinti gali IK odontologijos klinikos konsultuojantis specialistas.
Ar galima iš karto po implantacijos valgyti?
Valgyti nerekomenduojama 3 val. po operacijos. Tą pačią dieną venkite grubaus bei karšto maisto, nevartokite kavos bei alkoholio. Venkite kramtyti su puse, kurioje buvo įstriegtas implantas, nes dar esant anestezijos poveikiui galite traumuoti žandą kramtydami.
Mūsų klinikos paslaugos
- Terapinis dantų gydymas
- Vaikų dantų gydymas
- Implantacija
- Estetinis plombavimas
- Endodontinis Gydymas
- Protezavimas
- Lazerio procedūros
- Burnos chirurgija
- Kompleksinis periodonto gydymas
- Profesionali burnos higiena
- Dantų balinimas – spalvos korekcija
- Gydymas taikant sedaciją
- Lazerio procedūros
- Ozono terapija
- 3D kompiuterinė tomografija