IK odontologijos klinika Plungėje

IK odontologijos klinikoje dantų balinimas yra viena populiariausių estetinės odontologijos procedūrų. Dantų emalio spalva keičiasi dėl įvairių priežasčių, pvz. nuo maisto ar gėrimų (kavos, arbatos, tabako ir pan.), įvairių dantų traumų, kai kurių vaistų vartojimo, paveldimumo, senyvo amžiaus ir kt. Dantų balinimas yra itin veiksminga procedūra kovojant su šiais veiksniais.

Balinimas lazeriu

Dantų balinimas lazeriu – saugiausias ir efektyviausias dantų balinimo metodas, nekenkiantis nei dantims nei dantenoms. Balinant dantis lazeriu EPIC10 pasiekiamas giluminis balinimo efektas – lazerio šviesa aktyvuojamas balinimo medžiaga pasiekia ne tik emalį, bet ir dentiną, todėl išbalina dantis iki maksimalaus baltumo. Dantų balinimo procedūros pabaigoje dantys padengiami nujautrinančiu geliu.

Balinimas individualiomis kapomis namuose

Balinimo gelis įšvirkščiamas į pagamintas individualias kapas ir jos dedamos nakčiai ant dantų. Lipnios konsistencijos gelis (balinimo medžiaga) neišteka iš kapų ir tvirtai prilipina prie dantų. Rezultatai matomi jau pirmąją savaitę, o geriausi rezultatai pasiekiami po 10 naktų.

Ar efektyvios balinamosios dantų pastos?

Ne, dantų pastos dantų nebalina. Dažniausiai šios pastos savo sudėtyje turi daug agresyvių abrazyvinių dalelių, kurios tik pašalina susikaupusį pigmentą, todėl ilgą laiką tokių pastų naudoti nerekomenduojama, nes jos gali sukelti emalio pažeidimus, dantų jautrumą ypač naudojamos su elektriniais ar ultragarsiniais dantų šepetėliais. Taip pat nerekomenduojame namuose naudoti sodos, druskos ar aktyvintos anglies kapsulių siekiant dantų baltumo.

Kodėl po balinimo tapo jautresni? Kaip tai sumažinti?

Po dantų balinimo jautrumas gali būti, nes aktyvioms medžiagoms besiskverbiant į audinius susidaro mikroporos. Siekiant to išvengti rekomenduojama po dantų balinimo naudoti jautrumą mažinančias pastas ar nujautrinančių dantų kremų aplikacijas.

Ar balinimo rezultatas ilgalaikis?

Taip, bet ilgalaikiams rezultatams labai svarbi Jūsų asmeninė burnos higiena, laiku atliekama profesionali burnos higiena ir dažančių maisto produktų ir gėrimų ribojimas.

Ko reikėtų vengti po dantų balinimo procedūros?

Reikėtų vengti dažančių ir ryškius pigmentus turinčių maisto produktų ir gėrimų (burokėliai, kava, raudonas vyras).

Ar balinimo metu galima išbalinti negyvus ( endodontiškai gydytus dantis?

Ne, šio balinimo metu endodontiškai gydyti dantys neišbalą arba efektas labai minimalus. Todėl šiems dantis taikomas vidinis dantų balinimas arba protezavimas.

Ar plombos pašviesėja dantų balinimo metu?

Ne, profesionalaus balinimo metu ar balinimo namuose su kapomis metu yra paveikiami tik danties audiniai, plombinės medžiagos savo spalvos nekeičia, todėl po balinimo norint suvienodinti dantų ir restauracijų spalvas jas gali tekti keisti naujomis.