Jau daugiau negu 17 metų su Jumis!

3D kompiuterinė tomografija, panoraminės rentgeno nuotraukos

3D kompiuterinė tomografija, panoraminės rentgeno nuotraukos

Panoraminiu rentgeno aparatu daromos ypač aukštos rezoliucijos skaitmeninės panoraminės rentgeno nuotraukos (ortopantomograma). Tai svarbus ir informatyvus tyrimas odontologijoje. Nuotrauka apima visą burną, visus dantis ir aplinkui esančias sritis (apatinio žandikaulio sąnarius bei viršutinio žandikaulio sinusus).

Didelis šio tyrimo pranašumas yra tas, kad darant panoraminę nuotrauką pacientui tenka tik labai nedidelė rentgeno spindulių dozė. Taip yra dėl to, kad rentgeno spindulių šaltinis tolygiai juda paciento veido atžvilgiu. Dėl šios priežasties panoraminio rentgeno tyrimo metu spindulių dozė tik maždaug 2 kartus didesnė, nei įprastinės vieno danties rentgeno nuotraukos.

Skaitmeninė technologija leidžia dar iki 70 % sumažinti rentgeno spindulių dozę. Be to, ši technologija turi ir visus kitus skaitmeninių technologijų privalumus: gydytojas nuotrauką mato savo kompiuteryje, gali ją analizuoti naudodamas specialią, svarbias detales išryškinančią, programinę įrangą. Nuotrauką galima perduoti elektroniniu paštu, įrašyti į kompiuterinę laikmeną arba atspausti ant fotopopieriaus.

Kompiuterinė tomografija – yra pats tiksliausias diagnostikos metodas, taikomas odontologijoje. Skaitmeniniu tomografu gauta 3D nuotrauka rodo labai tikslų, neiškraipytą, realų viršutinio ir apatinio žandikaulių vaizdą bei aplink esančias sritis (sinusus, apatinio žandikaulio sąnarius, kvėpavimo takus). 3D nuotrauka ne tik parodo realų žandikaulių bei aplink juos esančių sričių vaizdą, bet ir leidžia gydytojui tiksliai suplanuoti visus chirurginio gydymo etapus. IK odontologijos klinikoje 3D nuotrauka atliekama tais atvejais, kai pacientui planuojama taikyti sudėtingesnį chirurginį gydymą: didesnės apimties dantų implantavimo procedūrą, kaulo priauginimo bei sinuso dugno pakėlimo operacijas.

Ar ilgai trunka atlikti retgenologinį tyrimą?

Rentgenologinis tyrimas atliekamas greitai, pati procedūra užtrunka tik kelias minutes. Vėliau IK odontologijos klinikos specialistas įvertina atliktą tyrimą ir kartu su pacientu aptaria gautus rezultatus. Suplanuoja reikalingą gydymą.

Ar rentgenologinis tyrimas  tyrimas kenksmingas?

Daugelis pacientų nerimauja ar nepakenks jų sveikatai atliekamas rentgenloginis tyrimas. Nerimauti nėra ko. IK odontologijos klinikoje naudojami nauji šiuolaikiniai rentgeno aparatai spinduliuoja ypač mažas rentgeno spindulių dozes, o jautrūs sensoriai sugeneruoja tikslų ir vertingą vaizdą reikalingą diagnozei nustatyti ar suplanuoti gydymą. Visada atsižvelgiama į tai kokia žala didesnė – netiksi diagnozė ir laiku nepradėtas gydymas ar gaunama spinduliuotė. Tarp kitko mūsų gyvenamoje aplinkoje gausu panašios gamtinės spinduliuotės, kurią gauname kas dieną.

Atėjo laikas svajonių šypsenai?

Viskas Ko Reikia Tik Užsirašyti Vizitui!