Kodėl juoduoja dantys?

Jau žinome, kad prastai rūpinantis savo burnos higiena galima sulaukti ne itin malonių pasekmių. Pirmiausia, paveiktas spalvoto maisto bei gėrimų, dantų emalis pagelsta, gerai neišvalant dantų, jo paviršiuje susikaupusios minkštosios apnašos pamažu virsta dantų akmenimis ir galiausiai burna tampa puikia terpe plisti ligoms bei uždegimui. Tačiau, kaip nutinka, kad dantys tampa…juodi?

Kodėl juoduoja dantys, tiksliausiai nustatyti gali specialistas, apžiūrėjęs burnos būklę, mat šis klausimas dažnai iškyla žmonėms, kurių problemos gali būti visiškai skirtingos.

Dantų paviršiuje, dėl įvairių priežasčių, gali atsirasti baltos, šviesiai rudos, tamsiai rudos ar net juodos spalvos dėmių. Baltos spalvos dėmės – fluorozės požymis. Šią ligą sukelia vaikystėje gautas per didelis fluoro kiekis, dėl ko sulėtėja kaulėjimo procesas, vėliau emalis gali imti net trupėti. Dėl šių baltų dėmių, likęs dantų paviršius atrodo tamsesnis, dėmėtas. Kelias fluorozei turėtų būti užkirstas dar neišdygus nuolatiniams dantims – reikia atidžiai stebėti, ar vaikas, vartodamas dantų pastą su fluoru, jos nenuryja, dar daugiau – ar neturi polinkio jos valgyti. Taip pat, įtakos ligos atsiradimui gali turėti per didelis fluoro kiekis geriamame vandenyje. Pravartu prisiminti, kad jau susiformavusiems dantims fluoras nekenkia.

 

kodel juoduoja dantys

Rudos spalvos ar juodos dėmės, veikiausiai, daugeliui pažįstamas kariesas. Ėduonies sukelti patamsėjimai yra pirmas signalas, kad danties paviršiuje netrukus atsiras skylutė.

Kai kurie pacientai, sako, kad jų dantys juoduoja, nes pastebi patamsėjusį vieno, ar keleto dantų emalį. Išties, dantis tamsesnis nei kiti dantys, gali rodyti kur kas rimtesnes problemas, kurioms išspręsti prireiks endodontinio gydymo.

Sodrios, juodos spalvos dantys – netinkamos asmeninės burnos higienos pasekmė. Tai dantų akmenys, paveikti vartojamo maisto bei gėrimų pigmentų. Dažniausiai pajuoduoja apatiniai, priekiniai dantys, liežuvio pusėje.

Kad pajuodavę dantys nėra geras ženklas supras ir tie, kurie su odontologija neturi nieko bendro, tad kodėl vis dar yra žiūrinčių į tai pro pirštus? Pirmiausia – sveiki dantys yra jūsų burnos sveikatos (kuri, beje, glaudžiai susijusi su viso organizmo sveikata) rodiklis, o ir estetiškai atrodanti šypsena tikrai reikšminga kiekvienam. Pajuodusią šypseną vargu ar galima pavadinti estetiška.

Dažnai tenka išgirsti, kad pacientai vengia lankytis gydytojo odontologo kabinete dėl aukštų paslaugų įkainių, tačiau tiesa tokia, kad profilaktiniai apsilankymai kainuoja tikrai mažiau nei pažengusios ligos gydymas. Reguliariai tikrinama dantų sveikata, atliekama profesionali burnos higiena padės užkirsti kelią rimtesnėms problemoms ir išvengti pajuodusių dantų.

Kitos susijusios paslaugos

profesionali burnos higiena

Profesionali burnos higiena

burnos chirurgija

Endodontinis gydymas

panoraminės rentgeno nuotraukos

3D kompiuterinė tomografija, panoraminės rentgeno nuotraukos

Registruokitės vizitui mūsų odontologijos klinikose

Odontologo konsultacijaTerapinis dantų gydymasImplantacijaEstetinis plombavimasProtezavimasBurnos higienaKita (Nurodykite laukelyje žemiau)

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-color: #f5fbfd;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: scroll;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 250px;}