Ką daryti, kad dantys būtų tiesūs?

Taisyklinga dantų padėtis gražią šypseną lemia daug didesne dalimi nei įprasta manyti. Žinoma, tiesus dantų lankas neabejotinai svarbus estetine prasme, bet žvelgiant per ilgalaikės perspektyvos prizmę, pravartu žinoti, kad tiesesni dantys yra ir sveikesni dantys.

Kai dantų lankas yra netvarkingas, arba, kitaip tariant, esant netaisyklingam sąkandžiui, dantys gauna ne vienodą apkrovą, taip atsiranda nusidėvėjimas, iškyla periodonto rizika. Kreivus dantis valyti sunkiau, todėl kaupiasi apnašos, kyla ėduonies pavojus.

Geriausias ortodontinis gydymas – kai tokio gydymo taip ir neprireikia. Tad rūpintis taisyklingu dantų išsidėstymų reikia pradėti labai anksti. Pagrindinės priežastys, dėl kurių išsivysto netaisyklingas sąkandis yra žalingi įpročiai: kvėpavimas pro burną, nykščio, rašiklio čiulpimas, liežuvio stūmimas tarp dantų, nagų kramtymas. Kartais kreivi dantys gali būti genetikos, ar žandikaulių pločio neatitikimo, per anksti iškritusių pieninių dantų pasekmė.

Tad, ką daryti, kad dantys būtų tiesūs?

 

  1. Stebėkite vaiką. Jei pastebite, kad vaikui užsikemša nosis, ją valykite, plaukite. Kai nosytė užsikimšusi, mažylis ima kvėpuoti pro burną, liežuvis nusileidžia, o tai lemia veido deformacijas.
  2. Vaikas turi valgyti kietą maistą – besiformuojantys kramtomieji raumenys stiprina žandikaulio padėtį, lemia jo augimą. Kuo minkštesnis vaiko valgomas maistas, tuo kreivesni bus dantys.
  3. Laiku apsilankyti pas specialistą. Geriausias metas apsilankyti pas gydytoją odontologą, ketvirtieji vaiko metai, tada jau galima nustatyti, kaip formuojasi žandikaulis. Taip pat, jei pastebite, kad vaikas įgauna anksčiau minėtus įpročius, verčiau iš karto apsilankyti specialisto kabinete, taip sužinosite, kaip padėti šių įpročių atsisakyti.

 

 

 

balti dantys

Jei užkirsti kelio dantų lanko iškrypimui nepavyksta, reikalingas ortodontinis gydymas. Ortodontinis gydymas taikomas naudojant išimamus bei neišimamus ortodontinius aparatus. Dažniausiai naudojami išimamieji yra plokštelės, o neišimami – breketai.

Kalbant apie vaikus, vienas pažangiausių ortodontinio gydymo metodų – Myobrace treineriai, kurie ne tik tiesina dantų lanką, bet ir padeda atsikratyti tokių įpročių kaip kvėpavimas per burną.

Tiesa, šiandien ortodontinis gydymas gali būti taikomas tiek vaikams, tiek suaugusiems, todėl turėti svajonių šypseną niekada nėra vėlu.

Suaugusiųjų dantų tiesinimui šiandien siūlomas modernus metodas naudojant Airnivol skaidrias kapas. Jos mažiau pastebimos, o gydymas tikslesnis ir gali būti greitesnis (nei, pavyzdžiui, gydymas breketais), dėl pažangių technologijų, kuriomis yra paremtas.

Kuris ortodontinis gydymas yra tinkamiausias jūsų individualiu atveju, gali atsakyti tik specialistas (gydytojas ortodontas), įvertinęs dantų lanko patologiją.

Kitos susijusios paslaugos

profesionali burnos higiena

Profesionali burnos higiena

odontologijos paslaugos

Ortodontijos paslaugos

panoraminės rentgeno nuotraukos

3D kompiuterinė tomografija, panoraminės rentgeno nuotraukos

Registruokitės vizitui mūsų odontologijos klinikose

Odontologo konsultacijaTerapinis dantų gydymasImplantacijaEstetinis plombavimasProtezavimasBurnos higienaKita (Nurodykite laukelyje žemiau)

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-color: #f5fbfd;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: scroll;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 250px;}