Ką daryti, kad dantys būtų sveiki?

Dantų sveikata tiesiogiai priklauso nuo to, kiek dėmesio jai skiriame. Kad dantys būtų sveiki, turime rūpintis tiek asmenine higiena, tiek maisto produktais, kuriuos vartojame, tiek kasdieniais įpročiais. Žinoma, svarbu nepamiršti laiku aplankyti gydytojo odontologo kabinetą.

Štai keletas patarimų, ką daryti, kad dantys būtų sveiki.

Pirmiausia – gera asmeninė burnos higiena. Dantis reikėtų valyti du kartus per dieną, naudoti dantų siūlą/tarpdančių šepetėlius, burnos skalavimo skystį, stengtis pavalgius išsivalyti dantis ar bent jau išgerti stiklinę vandens, pakramtyti becukrės kramtomosios gumos, kas skatina seilių gamybą. Seilių pagalba nuo dantų paviršiaus nuplaunamos rūgštys.

Valykite liežuvį! Liežuvio paviršius didelis ir nelygus, tad tai puiki terpė kauptis bakterijoms, kurios ne tik sukelia prastą burnos kvapą, bet ir dantų, dantenų ligas.

Atidžiai rinkitės priemones burnos priežiūrai. Dantų šepetėlis neturėtų būti per kietas – kokį šepetėlį naudoti, jums mielai patars burnos higienistas arba gydytojas odontologas. Taip pat, prisiminkite, kad dantų šepetėlį reikėtų keisti kas 3 mėnesius arba dažniau – šepetėlio šereliai nusidėvi ir ne taip gerai nuvalo dantų paviršių. Taip pat, rekomenduojama pakeisti šepetėlį persirgus viršutinių kvėpavimo takų ligomis.

Valykite dantis teisingai – per daug nespauskite dantų šepetėlio, valykite dantis 2-3 minutes, sukamaisiais arba šluojamaisiais judesiais. Kaip tinkamai valyti dantis, jums taip pat papasakos burnos higienistas.

Pilnavertė mityba – neabejotinai svarbi. Savo maisto racionui rinkitės mažiau riebalų turinčius produktus, šviežius vaisius bei daržoves, pilno grūdo produktus, vartokite daug vandens. Venkite saldumynų – cukrų burnos bakterijos paverčia rūgštimi, kuri kenkia emaliui.

Dantims tvirtumo teikia kalcis ir magnis, kurie lengviau pasisavinami vitamino D pagalba. Šių maistinių medžiagų yra gausu pieno produktuose, žuvyje, taip pat riešutuose, avižose, grikiuose, žalios spalvos daržovėse.

Pavartojus ypač rūgščių, gazuotų gėrimų neskubėkite valyti dantų – palaukite apie 20 minučių.

Žalingi įpročiai neabejotinai turi įtakos dantų sveikatai. Tiek alkoholis, tiek rūkymas palieka savo pėdsakus jūsų burnoje.

Reguliariai tikrinkite dantų sveikatą. Net jei dantų neskauda ir išoriškai nematyti jokių pasikeitimų, reikia atlikti profilaktinę apžiūrą odontologo kabinete. Pavyzdžiui, didelį pavojų  dantų sveikatai sukelia plika akimi nematomi įtrūkimai danties paviršiuje, per kuriuos į minkštuosius audinius pakliūva bakterijos, sukelia uždegimą ir gali prireikti endodontinio gydymo. Taip pat, daugelis dantų bei dantenų ligų neprasideda skausmu, o jam pasirodžius gydymas būna sudėtingesnis ir brangesnis, nei pastebėjus problemą iš karto.

Tiesa, kai kurios dantų ligos gali būti mums perduodamos genetiškai, tačiau gera burnos higiena ir moderni odontologija užtikrins, kad jūsų dantys būtų sveiki.

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-color: #f5fbfd;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: scroll;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 250px;}