Pažanga

Daugelis plungiškių žino apie Telšių gatvės 21-ajame name įsikūrusią Ingos Kniukštienės odontologijos kliniką ir ten teikiamas kokybiškas paslaugas. Kaip juokavo I. Kniukštienė, įstaigos logotipe esančias raides IK drąsiai galima šifruoti kaip „išskirtinė kokybė“. Apie tai ir kalbėjomės su odontologijos klinikos savininke.

Jolanta VASILIAUSKIENĖ

Visų pirma reikėtų paminėti, kad klinikoje jau ketverius metus atliekamos chirurginės operacijos (kaulo priauginimas, implantacija ir kt.). Dalį operacijų atlieka pati I. Kniukštienė. Plungėje netrūksta odontologijos kabinetų. Tačiau ar daugelyje atliekamos periodontologinės operacijos (parodontozės gydymui), ar visur implantuojant dantį naudojama naujausia pasaulyje sistema PRF? Kaip paaiškino I. Kniukštienė, PRF – leukocitų ir trombocitų gausus fibrinas, kuris išgaunamas iš paciento veninio kraujo. Galbūt ir skamba keistai, kad atėjus implantuoti danties dar paimama kraujo, bet, pasak odontologės, naudojant PRF metodą stabdomas kraujavimas, sumažėja komplikacijų rizika, greitėja gijimas ir pan. Be viso to, kad gijimo procesas po įvairių burnos chirurginių operacijų vyktų greičiau, klinikoje naudojama ir stimuliacija lazeriu.

Kaip pasakojo I. Kniukštienė, pacientas odontologijos klinikoje gaus visas paslaugas, ne prastesnes, nei jas gautų Vokietijoje. Kad būtų naudojami naujausi metodai ir sparčiai diegiamos visos naujovės, – didelis pačios ponios Ingos indėlis. Moteris  neseniai grįžo iš mokymų Johano Volfgango Gėtės universitete Frankfurte (Vokietija). Kur du semestrus tobulinosi implantavimo įgūdžių pas garsiausius implantologijos specialistus: Prof. Dr. Georg-H. Nentwig (implantų sistemos ANKYLOS išradėjas), Med. Dr. Paul Weigl (protezavimo specialistas ant implantų), Dr. Bernhard Giesenhagen (prarasto kaulo atstatymo – kaulinio žiedo metodika -išradėjas). Plungiškė turėjo galimybę dalyvauti ir pasisemti  žinių Dr. Bernhardo Giensenhageno atliekamose operacijose. „Kai nori eiti su naujovėmis koja kojon, tenka gilinti žinias, Lietuvoje jų nebepakanka“, – sako įstaigos savininkė. Su pasaulinėmis odontologijos technologijomis ir įrangos naujovėmis gydytoja susipažįsta kas antrus metus Kelne (Vokietija) vykstančioje tarptautinėje dantų technikos ir odontologijos parodoje. Kad būtų dar aiškiau, odontologė apie kiekvieną klinikoje teikiamą paslaugą trumpai papasakojo atskirai.

Klinikoje atliekamos periodontologinės operacijos – kai dėl parodontozės pakenkiamas kaulas aplink dantį, per operaciją pašalinami uždegimo apimti audiniai. Kaip teigė specialistė, kartais būna, jog ir labai norint danties išsaugoti nepavyksta. Tada klinikoje pasiūloma implantacija.

Čia teikiamos ir ortodonto paslaugos (breketai, dantų tiesinimas), dirba burnos higienistė. Beje, kaip pastebėjo klinikos vadovė, dažnai būna, kad būtent ji pirmoji pastebi beprasidedančią parodontozę. Atsiradus įtarimui padaroma panoraminė (apžvalginė) rentgeno nuotrauka pažeidimo laipsniui įvertinti.

I. Kniukštienės odontologijos klinikoje teikiamos ir endodontijos paslaugos (mikroskopu atliekamas sudėtingas danties kanalo gydymas). Taikoma ir nemažai lazerio procedūrų: biostimuliacija, kai kurios chirurginės operacijos atliekamos lazeriu, dantų balinimas… Chirurginių operacijų metu naudojamas ir ozono aparatas. Jis išskiria aktyvų laisvą deguonį, kuris labai  stipriai  nukenksmina bakterijas  pažeistoje vietoje.

Na, žinoma, nepamirštas ir estetinis mikroprotezavimas (bemetalė keramika, estetinės laminatės, estetinis plombavimas).

„Visa tai tam, kad darbas būtų išskirtinai kokybiškas“, – apibendrino I. Kniukštienė.

Kaip sakė ponia Inga, tam, kad išaiškėtų bėdos, kurių odontologas plika akimi gali ir nepastebėti, pirmiausia pacientui padaroma panoraminė dantų nuotrauka. Tada su juo aptariamas galimas gydymas, pateikiamos rekomendacijos, o klientui lieka tik pasirinkti.

Žinoma, paslaugų kokybiškumas priklauso ne tik nuo naujausių technologijų, bet ir specialistų. I. Kniukštienė džiaugėsi suburtu puikiu kolektyvu, kuris, kaip ir vadovė, nuolat tobulinasi, naujausia informacija dalijasi su kolegomis.

Na, ir paskutinė paslauga, kuri gerokai nustebino – klinikoje galima įsigyti dovanų kuponą!

Norite sveikų dantų, gražios šypsenos, o gal dar neturite artimam žmogui Kalėdų dovanos? Užsukite į I. Kniukštienės odontologijos kliniką Telšių g. 21, Plungėje, ar Liepų g. 19, Klaipėdoje. Darbo laikas: I–V – 8–17 val. Registruotis galima užėjus į kliniką arba telefonais Plungėje (8 448) 54382, 8 699 75025, Klaipėdoje 8 685 42561, el. paštu ik.klinika@gmail.com. Apie teikiamas paslaugas galite sužinoti ir interneto svetainėje www.odontologijosklinika.eu

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-color: #f5fbfd;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: scroll;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 250px;}