Jau daugiau negu 17 metų su Jumis!

Ortodontijos Paslaugos

Ortodontijos Paslaugos

Ortodontija – tai neteisingos dantų padėties ir sąkandžio korekcija. Gydymu siekiant sukurti ne tik estetišką, šypseną, bet ir funkciškai taisyklingą sąkandį, atstatyti sutrikusios kalbos, rijimo ir kramtymo funkcijas.

Ortodontinis gydymas atliekamas tiek vaikams, tiek suaugusiems. Ypač svarbu atkreipti dėmesį į 7-14 metų vaikų dantų lankų būklę. Ankstyvas ortodontinių anomalijų diagnozavimas ir gydymas būna lengvesnis, efektyvesnis, trumpesnis ir padeda išvengti sudėtingesnio gydymo ateityje. Šiuo laikotarpiu galima pasiekti itin gerų rezultatų, nes dar vyksta žandikaulių ir dantų augimas.

Ortodontijoje dažniausiai naudojamos:

Kapos –  inovatyvus ir naujas gydymo metodas naudojant skaidrias, individualiai pagamintas kapas, kurios tiesina dantis. Šis gydymas yra alternatyva gydymui breketų sistema, kapos yra beveik nepastebimos, atrodo estetiškai bei yra tinkamos pacientams, alergiškiems metalui, taip pat daug lengviau palaikyti gerą burnos higieną. Gydymas kapomis vyksta jas nešiojant ne mažiau nei 22 val. per dieną bei kas porą savaičių keičiant naujomis. Dėvint kapas, dantys yra veikiami nestipria jėga ir po truputį juda į reikiamą pusę.

Gydymas breketų sistema – pradedamas išdygus nuolatiniams dantims, arba dantų kaitos laikotarpio pabaigoje. Breketų sistemą sudaro ant dantų paviršių fiksuojami breketai (metaliniai, keramikiniai, beligatūriai, safyriniai), ir prie jų tvirtinami ortodontiniai lankai. Kartu gali būti naudojamos elastinės gumos, fiksuoti funkciniai aparatai, gomuriniai ir liežuviniai lankai, miniimplantai.

Ortodontinės plokštelės –  tai nuimami ortodontiniai aparatai, turintys plastmasinį pagrindą, prie kurio tvirtinami įvairūs metaliniai elementai: spyruoklės, sraigtai, apkabėlės. Gana efektyvus ir nebrangus gydymo metodas, tačiau tinkantis ne visų anomalijų atvejais. Pagrindinis plokštelių trūkumas – didesnis diskomfortas (dažnai jaučiamas nepatoguma, sutrinka kalba).

Kiek laiko trunka ortodontinis gydymas?

Vidutiniškai 1,5 – 2,5 metų. Gydymo trukmė priklauso nuo: klinikinio atvejo sudėtingumo, esamos patologijos,pasirinktos ortodontinio aparato sistemos, amžiaus, kuomet buvo pradėtas gydymas, gydymo apimties ir paciento pareigingumo. Gydymas užtrunka, jei pacientas neatvyksta pakartotinei apžiūrai, bei nesilaiko gydytojo nurodymų. Ortodontinis gydymas apima dvi fazes: aktyvią ir pasyvią – retenciją. Aktyvios gydymo fazės metu tiesinami dantys ir koreguojamas sąkandis. Pacientas pas gydytoją turi lankytis vidutiniškai kas 4-8 savaites. Koreguojant sąkandį, modifikuojant žandikaulių augimą, gydymas atliekamas etapais. Tokiu atveju gali prireikti kelių rūšių aparatų, o gydymas trunka ilgiau.

Ortodontinio gydymo pasiektų rezultatų išlaikymo užtikrinimui po gydymo naudojami reteineriai (fiksuojami, ar nešiojami išimami aparatai). Retencijos trukmė priklauso nuo ortodontinės anomalijos sudėtingumo, o kartais trunka visą gyvenimą.

Ar gali po ortodontinio gydymo dantys grįžti į savo buvusias vietas?

Gali, siekiant to išvengti naudojami reteineriai (speciali ortodontinė vielute fiksuojami viršutinio ir/ arba tik apatinio žandikaulio dantys, taip pat gali būti naudojamos išimamos kapos, kurias reikia įsidėti nakčiai).

Atėjo laikas svajonių šypsenai?

Viskas Ko Reikia Tik Užsirašyti Vizitui!